Avisene tipper Toppserien
29.03.2015

Ørn-redaksjonen har som vanlig sammenlignet toppserietippingen i en rekke aviser og andre medier foran seriestart.

Ikke overraskende tror alle redaksjonene at kampen om seriegullet vil stå mellom LSK, Stabæk og Avaldsnes. Alle bortsett fra en har regjerende seriemester LSK på førsteplass.

Kolbotn kommer på en ganske klar 4. plass, men for resten av lagene i midtsjiktet på tabellen, spriker tipsene kraftig. Både Arna-Bjørnar, Røa, Trondheims-Ørn og Vålerenga tippes på 5-6 ulike plasseringer.

Deretter kommer Klepp på 9. plass. Og kampen om å unngå nedrykk vil stå mellom Medkila, Sandviken og Amazon Grimstad. De fleste tipper Amazon på sisteplass.

Hele tipstabellen kommer her:

BTANExHALFNBRoTFØBVGBuFMSARaSnitt
LSK Kvinner111111111111121,1
Stabæk232322233223212,3
Avaldsnes323233322332342,7
Kolbotn446456644454754,9
Arna-Bjørnar554544459847585,5
Røa665665585778435,8
Trondheims-Ørn787798766596877,1
Vålerenga877977977685967,3
Klepp9998898989696118,4
Medkila101011101111121110101210101010,6
Sandviken111110111010101012111111121210,9
Amazon Grimstad12121112121111121112101211911,3

Tipsene er fra venstre hentet fra Bergens Tidende, Avisa Nordland, Expect, Haugesunds Avis, Letsplay.Futbol, NordicBet, Romerikes Blad, Trønderfotball, Østlandets Blad, VG, Budstikka, FotballMagasinet.no, Stavanger Aftenblad og Rana Blad. Som vanlig er de mest gjennomsnittlige tipsene lengst til venstre, og de mest avvikende lengst til høyre.